O nas


DATA OPTICS to wyspecjalizowany dostawca pełnej gamy osprzętu światłowodowego.

Poprzez oferowanie wysokiej jakości produktów sprawdzonych producentów oraz profesjonalnej obsłudze klienta skoncentrowanej na spełnianiu oczekiwań nabywcy, DATA OPTICS szybko uzyskała czołową pozycję na rynku.

Firma została utworzona w 1999 roku jako polski odział międzynarodowej grupy ARQ Communications zrzeszającej światłowodowych dystrybutorów, dzięki czemu od pierwszych chwil działalności miała zapewnione duże wsparcie merytoryczne oraz kontakt z najważniejszymi światowymi producentami.

W wyniku przekształceń grupy prowadzących do uzyskania samodzielności przez poszczególne jej podmioty, od 2006 roku DATA OPTICS posiada w całości krajowy kapitał. W dalszym ciągu pozostaje jednak w ścisłym kontakcie ze światowymi liderami branży światłowodowej podążając za najnowszymi kierunkami jej rozwoju.

W 2001 roku firma uzyskała certyfikat jakości ISO 9001. System jakości jest utrzymywany i na bieżąco doskonalony oraz dopasowywany do rozwoju firmy.  Tok postępowania na każdym etapie kontaktu z klientem jest uporządkowany, nasi dostawcy i towary są stale weryfikowani.  Daje to klientowi pewność, że zostanie właściwie obsłużony.

Posiadamy dobrze zaopatrzony magazyn we wszystkie elementy potrzebne do wykonania okablowania światłowodowego – począwszy od szerokiej gamy kabli światłowodowych, po szafy, przełącznice wraz z  pełnym wyborem wyposażenia, mufy i stelaże zapasu. Od ręki dostępnych jest także wiele narzędzi i akcesoriów eksploatacyjnych, urządzenia pomiarowe oraz urządzenia aktywne. Dzięki temu większość zamówień jest realizowanych przez nas  z dnia na dzień. Nawet jeśli jakiś element nie jest dostępny z magazynu to dzięki dobrym kontaktom z producentami może być szybko wykonany i sprowadzony. Dodatkowo dzięki znajomości rynku i szerokim kontaktom jesteśmy w stanie dostarczyć elementy spoza naszej standardowej oferty w dobrej cenie i stosunkowo krótkim czasie.

Co istotne, jesteśmy specjalistami w naszej dziedzinie, co oznacza, że nie tylko sprzedajemy towary światłowodowe, ale również doradzamy w doborze osprzętu i rozwiązań, wyjaśniamy wątpliwości oraz weryfikujemy zamówienia pod  kątem zgodności ze sobą zamawianych elementów.

Ważnym dopełnieniem naszej oferty  jest własna produkcja światłowodowych kabli połączeniowych. Posiadamy w tym zakresie duże doświadczenie i możliwości. Nasz zakład produkcyjny wyposażony jest w najnowsze maszyny polerskie, urządzenia automatyki  oraz urządzenia pomiarowe. Gotowy produkt dostarczany jest klientowi po przejściu dokładnych testów sprawdzających, posiada unikalny kod oraz ma certyfikat potwierdzający jego jakość.
Specjalizujemy się nie tylko w produkcji patchcordów i pigtaili ale przede wszystkim wykonywaniu kabli specjalnych -  gotowych do podłączenia kabli wielowłóknowych, w dodatkowych osłonach, zabezpieczonych na czas układania.
 
DATA OPTICS oferuje ponadto kompleksowe usługi instalacyjne. Specjalizujemy się w projektowaniu, wykonywaniu i testowaniu światłowodowych sieci strukturalnych, telekomunikacyjnych oraz na potrzeby monitoringów czy automatyki przemysłowej. Duże doświadczenie naszej ekipy w połączeniu z dostępem do szerokiego wyboru materiałów sprawia, że jesteśmy także w stanie w krótkim czasie usuwać rozmaite awarie sieci światłowodowych.


Ta strona wykorzystuje pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies na naszej stronie, sprawdź naszą Politykę Prywatności.

Akceptuję