Rozbiegówka Ecotools 50/125 OM3 150m (SC/PC-SC/PC)

1008315-FR-MM3-150-SC-SC-E


Podczas wykonywania pomiarów reflektometrycznych należy zwrócić szczególną uwagę, aby impuls pomiarowy posiadał odpowiednie parametry oraz był w stanie pokonać strefy martwe reflektometru. W tym celu należy zastosować włókno rozbiegowe (rozbiegówkę), która skutecznie wyeliminuje wszelkie niechciane refleksy, obniży nieco moc impulsu, pokona strefy martwe oraz „uporządkuje” promienie światła wewnątrz rdzenia światłowodu. Stosowanie rozbiegówek umożliwia dokładną analizę pierwszego złącza badanej linii.

Linia rozbiegowa zamknięta jest w poręcznym plastikowym pierścieniu, z którego wyprowadzone są patchcordy. Rozbiegówki nawijane są maszynowo ze ściśle określonym naciągiem i po ściśle określonym promieniu, a zakończone są złączami najwyższej jakości, dzięki czemu zużycie złącz w wyniku wielokrotnego przełączania jest bardzo małe.

Najczęściej stosowane rozbiegówki posiadają długość 150m (dla włókien wielomodowych oraz jednomodowych podczas pomiarów krótkim impulsem o małej mocy na krótkich odległościach) oraz 1000m (dla włókien jednomodowych w pomiarach sięgających odległości nawet przekraczających 250km). W przypadku pomiarów jednomodowych rozbiegówka o długości 1000m jest rozwiązaniem uniwersalnym, świetnie sprawdzającym się w każdych warunkach pomiarowych.


  • Wymiary: 140x140x30mm
  • Standardowe złącze SC, możliwość zamówienia dowolnego złącza, w tym również kątowego
  • Kompaktowa, wytrzymała, lekka obudowa

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies na naszej stronie, sprawdź naszą Politykę Prywatności.

Akceptuję